Mert Can Karaoğlu

18.Gün, Bitime 2 Gün Kala

18.Gün, Bitime 2 Gün Kala

Merhabalar, son günlerine yaklaştığımız MS Yaz Okulunda bugün neler oldu? İlk seansa bizi CarrefourSA Bilgi Sistemleri Direktörü Sn. Önder Kaplancık karşıladı. “Kimler hangi bölümde okuyor?” sorusu ile konuşmasına başlayan Sn. Kaplancık, ardından konusunu “Dünya Gelişiyor” temasına çevirdi. Dünyanın, özellikle şu son yıllarda, çok büyük bir ivme ile değiştiğini ve hemen hemen her alanda yeniliklerin artık bir kaçınılmaz olduğundan bahsetti. Ardından “Firmalar artık bulut’a geçiyor, sektör buna geliyor” yorumunda bulunda. Son olarak ise “Sizler yeni nesil olarak, ürününüze aşık olmayın. Eğer ürününüze aşık olursanız onu yok edersiniz, başkasına satarken çok yüksek fiyat istersiniz ve bu karşılanamadığında ürün elinizde patlar. Sonuç olarak kimse kazanamaz!” söyleminde bulundu.

Önder Kaplancık

20140827_090312

 

2. oturumda bizi daha öncedende tanıdığımız gibi TCM’den MVP Sn. Emrah Uslu karşıladı. Sn. Uslu kendisine ayrılan süreç boyunca, Azure Mobile Service’den bahsetti ve çok güzel bir örnek yaptı. Ardından Visual Studio’nun Windows Store için kullandığı Controllerin bazılarını tanıttı ve derinine indi. Öğle arasından sonra ise konu anlatmak yerine, son günlerine girdiğimiz MS Yaz Okulunda sunacağımız projelerimizde bizlere yardımcı oldu.

Emrah Uslu

 20140825_094903

Şimdide gelelim son oturumumuza. Son oturumda bizi Bahçeşehir Üniversitesinden Doç. Dr. Güven Çatak bizlerleydi. Açıkçası sunumunda fazla bulunamadım ama edindiğim bilgiler doğrultusunda şunları söyleyebilirim. Bahçeşehir Üni. Olarak yüksek lisans için bir bölüm daha açacaklarmış. “oyun” ile ilgili, bu yüksek lisans bölümü sanıyorum Türkiye’de bir ilk. (Not: İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde de bu yönde bir bölüm açılacak.)

Güven Çatak

 

Bugünlükte yazımızın sonuna geldik, başka yazılarda görüşmek üzere. Esen kalın efendim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir